Stomatologia estetyczna

          Piękny uśmiech to oznaka zdrowia,
          urody i klucz do osiągnięcia sukcesu.
Braki zębów i ich skrócenie w wyniku patologicznego starcia, są przyczyną wyraźnego skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębieniu ulegają się bruzdy nosowo-wargowe i bródkowo-wargowa, uwydatnia się bródka, zapadają się policzki, żuchwa stopniowo wysuwa się do przodowi a okolica pod nosowa zapada się. W ostateczności prowadzi to do pogłębienia się zmarszczek. Profil twarzy staje się nieprawidłowy i przypomina charakterystyczny dla wieku podeszłego. Wiele z opisanych procesów toczy się powoli, ale już dziś warto sprawdzić, w jaki sposób usunąć nieprawidłowości.

Nasi lekarze stomatolodzy podejmą starania odbudowy utraconych tkanek twardych zębów za pomocą trwałych rekonstrukcji utrzymujących prawidłową wysokość zwarcia takich jak: inleye, onleye, korony i mosty protetyczne, uzupełnienia protetyczne ruchome.

Naturalna, prawidłowa barwa zębów waha się od białej poprzez szaroniebieską do żółtawo-kremowej. Jest to uzależnione od stopnia mineralizacji tkanek twardych zęba. Zęby ze szkliwem żółtawym są odporne na próchnicę o wiele bardziej niż szkliwo zębów białych. Również szkliwo zębów mlecznych, o barwie szaroniebieskiej jest bardzo podatne na próchnicę.

Najczęstsze przyczyny ogólne przebarwień to:
1.Przebarwienia tetracyklinowe, powstające po zadziałaniu antybiotyków z tej grupy na zawiązki zębów mlecznych lub stałych.
2.Fluoroza –choroba zębów związana z nadmierną podażą fluoru w organizmie, podczas tworzenia szkliwa i mineralizacji zębów.
3.Niedostateczna higiena, dieta, używki.
4.Zaniedbania w codziennej higienie jamy ustnej, palenie tytoniu, picie kawy i mocnej herbaty zębów.
5.Przebarwienie związane z wiekiem.

Najczęstsze przyczyny miejscowe przebarwień to:
1.Próchnica zęba.
2.Martwa miazga zęba wymagajaca leczenia endodontycznego.
3.Niektóre leki i materiały stosowane do wypełnień kanałów korzeniowych.
4.Urazowe uszkodzenie zawiązków zębów stałych

Rozwiązaniem tych problemów zajmą się nasi lekarze stomatolodzy.

Przebarwienia powierzchowne usunąć można przez profesjonalnie wykonany scalling i piaskowanie powierzchni zębów.
Zmiany rzeczywistej barwy i stopnia odbijania światła przez ząb dokonać można przez wybielanie zębów. Proces wybielania nie uszkadza tkanek twardych zęba, dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów w znacznym stopniu. Pacjenci mogą wybierać spośród kilku metod wybielania zębów.
1. Wybielanie nakładkowe samodzielne
2. Wybielanie kombinowanePreparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a zabieg przebiega w dwóch fazach:
  • faza gabinetowa (jedno lub dwa spotkania po 30 min.) Preparat wybielający (Nite White, Opalescence, Illumine) przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Kuracja trwa około 7 - 10 dni.
  • faza domowa (4 - 5 dni)


O przebiegu kuracji decyduje lekarz stomatolog. Przed przystąpieniem do wybielania, dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu, lekarz bada stan dziąseł i zębów pacjenta oraz ocenia ogólny stan jamy ustnej, Często przed przystąpieniem do wybielania konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego oraz wypełnienie ubytków próchniczych. Z reguły lekarz wykonuje wypełnienia tymczasowe, ponieważ kolor wypełnień ostatecznych podczas wybielania zębów nie ulega zmianie. Ostatecznie zęby wypełnia się po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się koloru.

Jeśli przebarwienia są trudne do wybielenia …………

Najlepszym rozwiązaniem są licówki porcelanowe. Licówka jest płatkiem porcelany o grubości 0,7 – 0,8 mm i wykonywana jest metodą pośrednią przez laboratorium protetyczne. Pozwala na odtworzenie idealnego estetycznego uśmiechu

Zapraszamy do naszej wirtualnej recepcji

wiecej


Telefon / Fax: (071) 32 23 561

                    (071) 32 15 663

e-mail info@primamed.pl

ul. Daszyńskiego 27,

50-310 Wrocław